عضویت در سایت  |  ورود به سایت  |  سبد خرید  |  پیگیری سفارش
جستجوی موضوعی: جستجوی پیشرفته جستجوی قیمتی:
نام کاربر: مهمان امروز: 14 تیر 1401 ساعت

:: لینکهای مفید

سوالات متداول
نمایندگیها
فرم نمایندگی
تبلیغ در سایت
مقالات
لینک به ما
معرفی محصول شما
دعوت از دوستان

:: آمار سایت

بازدید امروز 156
بازدید دیروز 440
افراد آنلاین 11
بازدید کل 6,454,477

شرح مقاله

10/02/1387
منبع: سایت الوگیفت
نویسنده: احمد آخوندی (سردبیر مجله توسعه مهندسی بازار)
هدیه مادی کم ار لطافت گل نیست چون ....

یک گل کالای پرشکوهی است که قدر و قیمتی برای آن نمی توان تعیین کرد . این هدیه رایج در بسیاری از مناسبتها حضوری پررنگ دارد . برای هرموقعیتی گل می خریم و گل هدیه می دهیم . اوج بی انصافی است اگر بگوییم گل یا هدایای نظیر گل در بسیاری از موقعیتها ، تاثیری پر شگفت ندارند . با وجود این ، موقعیتهایی وجود دارد که به جد باید دست به جیب شد حساب بانکی را جابجا کرد . چراکه قرار نیست همه انسانها یا دیدن گل ، زانوانشان در برابر عظمت بی همتای گل بلرزد .هستند افرادی که مادیات و ارزش مادی هدیه را لحاظ می کنند . همه آدمها از یک جنس نیستند ، قرار هم نیست مدار خلقت چنین باشد . در این گونه مواقع چه باید کرد ؟

خرید هدایای مادی

خرید هدیه ای با ارزش مادی بالا را در سبد سفارشها قرار دهید .گریزی نیست . معیار و متر بسیاری در این عصر ما  پول است و بس . هم از این روست که در کیف پول خود را بگشائید و چیزی بخرید که دوستتان ، آشنای شما ، و کارکنانتان آن را با متر و معیار خودشان بسنجند و از این گشاده دستی شما ، خشنود شوند و به خود آیند .

خشنودی ایشان را وجه همت خود قرار دهید . چه بسا با خودکار و خودنویس گرانقیمت اهدایی شما ، اینجا و آنجا برگه هایی را امضا کنند و یا کیف چرمی گران قیمتی  که به او هدیه داده اید ، با خود همراه برده و به دیگران فخر فروشی نمایند .

به احترام دوستانتان و یا کارمندانتان ، این هزینه را با سبکبالی و آرامش خاطر ، بپردازید . با این

اقدام ساده ، دوستان و کارکنانتان را می آرائید ، احساس بزرگی را  درایشان  پدید می آوردیدو به آنها فرصت می دهید که احساس کنند ارزش بیشتری دارند که این هدیه مادی نصیب آنها شده است . و چنین است که آنان را در دنیایی پر از شور و شادی غرقه خواهید کرد .چه ها نمی کند اندکی هزینه مادی که در قالب هدایایی نفیس و گرانبها به دوستان خوبمان و کارکنان موسسه مان تقدیم می کنیم . برخود ببالیم از آنکه توانسته ایم تنها با اختصاص هزینه ای ، آفرینشگر لحظات هیجان انگیز شادمانیهایی باشیم که ما را از اسرات دنیای خاکی و تیره رهایی می بخشد .

نهراسیم از اینکه با معیارهای مادی توانسته ایم دوستانمان را غرق سرور کنیم . سرور دوستانمان ، قیمتی گزاف دارد که ما با هدایای مادی آن را مهیا کردیم . هم از این روست که پیشینیان خرد و رزمان بار ها گفته اند : آنکه بیش از همه به نشاط دست می یابد ، هدیه دهنده است نه هدیه گیرنده  پس برای نشاط جان و روان خود ، دست به جیب می بریم خود را از پولهای درشت و ریز می رهانیم و آن را در طبق اخلاص می گذاریم تا پیوندمان را  با مادیات ، اندکی بکاهیم و آن را -  پولها را در قالب هدیه -  به دوست دلبندمان پیشکش سازیم . با این امید که او نیز با معیارهای مادی ، متر سنج ارزش مادی خود را به کار اندازد و در شگفت شود که در این دنیای مادی ، هستند دوستانی که بی پروا ، دلبستگی به پول را یکسره فراموش کرده اند .

باز هم می توان قلم را به تپش وا داشت اما چشمان دوستان و کارکنان خود را ژرف بنگرید آنجا که هدیه ای گرانبها تقدیمش می کنید . این لحظه ای طلایی است که زندگی شما را نیز پر هیجان می سازد و در می یابید با اندکی دست شستن از پولهای خود ، چه زندگی شورانگیزی برای خود و دیگران آفریده اید .

هدیه ، آفرینگان نوین راز زیبایی است که انسانها در برق نگاه و عمق جان خود آن را تا ژرفایی به گستردگی هستی حس می کنند . پس درود بر هدیه که دنیای از معانی را به یکباره می آفریند و هدیه دهنده و هدیه گیرنده را ز سطح زمین بلند می کند و قرار است به اوج رساند .

گویی با هدیه است که این اتفاق در هستی رخ می دهد ، پس دریغ نورزیم و کوتاهی نکنیم از آنکه با خرید هدیه ای ، رخدادی با شکوه را در هستی رقم زنیم و به تصویر کشیم . این چنین است که هدیه دهنده ، خالق شادیها ، سرور و شادمانیها ست .

 

درباره نویسنده: احمد آخوندی سردبیر مجله توسعه مهندسی بازار و همچنین ویراستار کتاب وال مارت مایکل دال (دل کامپیوتر)

 


ارسال به دوستان نسخه چاپی
 صفحه اصلی     لیست محصولات      درباره ما      تماس با ما
جستجوی موضوعی: جستجوی پیشرفته جستجوی قیمتی:
       
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آفرینگان نوین اندیشان پیام می باشد
بهترین حالت نمایش 768 * 1024 پیکسل. 1401-1383