عضویت در سایت  |  ورود به سایت  |  سبد خرید  |  پیگیری سفارش
جستجوی موضوعی: جستجوی پیشرفته جستجوی قیمتی:
نام کاربر: مهمان امروز: 14 تیر 1401 ساعت

:: لینکهای مفید

سوالات متداول
نمایندگیها
فرم نمایندگی
تبلیغ در سایت
مقالات
لینک به ما
معرفی محصول شما
دعوت از دوستان

:: آمار سایت

بازدید امروز 146
بازدید دیروز 440
افراد آنلاین 8
بازدید کل 6,454,467

شرح مقاله

05/09/1396
منبع: سایت الوگیفت
دانستنی های چاپ روی هدایای تبلیغاتی قسمت اول چاپ تامپو

چاپ تامپو در گروه چاپ های گود قرار می گیرد. امروزه یکی از چاپ های مورد استفاده در هدایای تبلیغاتی چاپ تامپو می باشد. از ویژگی های این شیوه امکان چاپ روی مواد مختلف و متنوع را می توان ذکر کرد. واسط چاپ در تامپو لاستیکی از جنس سیلیکون است که به آن تامپو (Tampon) می گویند.

این شیوه چاپ بسیار شبیه به مهرهای لاستیکی است. با این تفاوت که در مهر حروف برجسته است اما در چاپ تامپو لاستیک سیلیکونی برجستگی ندارد و نقش را به شیوه ای دیگر به سطح قابل چاپ منتقل می کند. چاپ تامپو به دلیل آماده سازی نسبتاٌ ارزان و ماشین آلات نیمه اتوماتیک در تیراژهای کم برای بسیاری از کارهای چاپی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این شیوه چاپ به دلیل فشاری که تامپون به سطح چاپ شونده وارد می کند پشت سطح چاپ شونده بایستی محکم باشد، مثلاً در چاپ روی ماگ های پلاستیکی تبلیغاتی ابتدا بایستی قالبی به اندازه لیوان تهیه کرد تا در هنگام چاپ لیوان ثابت و بدون حرکت قرار گیرد. با این روش می توان بر روی سطوح صاف، منحنی، گرد، محدب و حتی کره عمل چاپ را انجام داد اما سطح مقطعی که روی اجسام کروی چاپ می شود یک سطح مقطع صاف می باشد. وسیله چاپ در چاپ تامپو، لاستیکی از جنس سیلیکون است که به آن تامپون می گویند. این شیوه چاپ بسیار شبیه به مهرهای لاستیکی است با این تفاوت که در مهر حروف برجسته است اما در چاپ تامپو لاستیک سیلیکونی برجستگی ندارد و نقش را به شیوه ای دیگر به سطح قابل چاپ منتقل می کند. بسیاری از محصولات الوگیفتی همانند پاوربانک، لیوان های پلاستیکی، ساعت رومیزی، انواع خودکار پلاستیکی، فلش مموری چرمی و پلاستیکی و مواردی که ابعاد چاپ کوچک را دارند همگی نمونه هایی از هدیه های تبلیغاتی قابل چاپ توسط روش تامپو می باشند.

این شیوه چاپ در گروه چاپ های گود قرار می گیرد، این مسئله به دلیل استفاده از کلیشه گود در فرایند چاپ می باشد که نوشته ها روی کلیشه  فولادی به صورت فرو رفتگی ایجاد شده و در زمانی که لاستیک سیلیکونی بر روی این کلیشه که از قبل به رنگ مورد نظر آغشته شده است فشار آورده، جای نوشته روی لاستیک مانده و در یک لحظه با ضربه ای کوچک که روی جنس تماس پیدا می نماید (همانند مهر) بدین صورت نوشته و یا آرم مورد نظر روی هدیه تبلیغاتی چاپ می گردد.

 

تدوین و جمع آوری مطالب

الوگیفت وب سایت تخصصی هدایای تبلیغاتی ایران


ارسال به دوستان نسخه چاپی
 صفحه اصلی     لیست محصولات      درباره ما      تماس با ما
جستجوی موضوعی: جستجوی پیشرفته جستجوی قیمتی:
       
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت آفرینگان نوین اندیشان پیام می باشد
بهترین حالت نمایش 768 * 1024 پیکسل. 1401-1383